Jak čerpat kroky pro zdraví?

Příspěvěk blogu

října 16, 2023 Lenka Nováková 0 Komentáře
Jak čerpat kroky pro zdraví?

Význam kroků pro zdraví

Ahoj, jmenuji se Lenka a dnes se podíváme na kroky. Ne, ne ty, které děláme v tanci. Řeč bude o krocích, které každý den konáme a které nám haplují k lepšímu zdraví. Někdo vám možná řekl, že byste měli udělat minimálně 10 000 kroků každý den. Ale proč je ta cifra tak magická? To vám právě dnes povím.

Počet kroků a význam pohybu

Sedavý životní styl je velkou hrozbou pro naše zdraví. Mnoho z nás stráví velkou část dne seděním - v práci, v autě, doma u televize. Mám na to recept - pohyb! Pohyb nám pomáhá udržovat nejen naše tělo ve fyzičce, ale i naši mysl v kondici. Přirozenou formu pohybu představuje chůze. Dle odborníků bychom měli denně udělat alespoň 10 000 kroků. Tato částka se může zdát někomu hodně, ale věřte mi na slovo, když se do toho pustíte, zvládnete to hravě.

Rychlost a intenzita

Není třeba chodit ve velké rychlosti. Důležité je udržet pravidelný pohyb. A nemusíte to brát jako nějaký cvičební plán. Kombinujte to s vašimi každodenními aktivitami. Když jdete na nákup, zaparkujte o pár metrů dál. Když jdete do práce, využijte to k procházce. Můj Matěj například chodí do školy pěšky a je to skvělý způsob, jak získat své kroky. Další možností je spojit si to s vycházkou se psem. Náš pes Max je z toho nadšený! Ale vzpomeňte si - rychlost a intenzita kroků nejsou to nejdůležitější. Důležité je mít pravidelný pohyb.

Výhody pravidelných procházek

Procházky jsou dobré pro vaše tělo i mysl. Podporoují kardiovaskulární zdraví, zlepšují náladu, pomáhají kontrolovat váhu a mohou dokonce pomoci snížit stres. A víte co je na tom nejlepší? Je to zadarmo a dá se to dělat kdekoliv! Tak proč to nezkusit?

Hledejte příležitosti k pohybu

Je důležité hledat příležitosti ke krokům v našem každodenním životě. Když jdete na nákup, nebo do práce, využijte toho jako příležitost k pohybu. Když jdete na poštu, neváhejte a jděte pěšky. Při domácích pracích se také naučte využívat pohyb. Například když uklízíte, můžete se naučit efektivněji se pohybovat a tím pádem spálíte více kalorií. Podívejte se na nějaké tipy a triky na internetu, jak z domácích prací vytěžit maximum pohybu. Naše kočka Sára například miluje, když s ní hraju při úklidu, takže pro mě dvě mouchy jednou ranou!

Aplikace pro měření kroků

Možná se ptáte, jak můžu sledovat své kroky? Jsou na to speciální aplikace! Stačí si stáhnout nějakou z nich do svého chytrého telefonu a můžete sledovat svůj pokrok. Můžete nastavit svůj denní cíl kroků a aplikace vám pak ukazuje, kolik jste jich udělali a kolik vám jich ještě chybí do cíle. Je to skvělý způsob, jak se motivovat k větší aktivitě.

Nosíte pořád svůj smartphone?

Mnoho z nás má svůj smartphone neustále u sebe. Tak proč ho nevyužít k něčemu prospěšnému? Aplikace pro sledování kroků jsou snadný způsob, jak se motivovat k větší aktivitě. Stačí si stáhnout jednu z mnoha dostupných aplikací a můžete začít sledovat svůj pokrok. A pro ty z vás, kteří nechcete nosit svůj telefon pořád u sebe, existují i chytré hodinky, které vám také měří kroky.

Sdílení úspěchů a motivace

Sdílení svých úspěchů s ostatními může být velkou motivací. Pokud máte rodinného člena nebo přítele, který také chce zvýšit svůj počet kroků, můžete si nastavit společné cíle a sledovat svůj pokrok společně. Je to skvělý způsob, jak se navzájem motivovat a podporovat. Matěj a Klára to dělají a je to pro ně zábava a motivace zároveň!

A tak to je, milí přátelé. Kroky jsou skvělým způsobem, jak zlepšit své zdraví, a to bez velkého úsilí. Tak co na to říkáte, jdeme na to?


Autor

Lenka Nováková

Lenka Nováková

Jsem odbornice na stomatologii se specializací na péči o zuby. Věnuji se také psaní odborných článků na toto téma, čímž se snažím zvyšovat povědomí veřejnosti o důležitosti ústní hygieny. Pracuji v soukromé praxi v Plzni, kde se snažím poskytovat nejlepší možnou péči svým pacientům. Mimo pracovní dobu se věnuji svým koníčkům - turistice, psaní a malování.


Související příspěvky

Napsat komentář