Jak používat zubní olej?

Příspěvěk blogu

listopadu 7, 2023 Eliška Navrátilová 0 Komentáře
Jak používat zubní olej?

Výhody používání zubního oleje

Já osobně jsem zastánkyně přírodních produktů a za celý můj život jsem vyzkoušela všechno možné. Před pár lety jsem objevila zubní olej a slotrva skutečně dlouhý čas, než jsem pochopila, jak ho správně používat. Ale od té doby, co jsem se naučila, jak ho používat správně, můj úsměv nikdy nevypadal lépe. Takže vám chci poradit, jak se dostat ke krásnému úsměvu, jak to bylo u mě.

Zubní olej je nahrazovač konvenční zubní pasty, který je vyroben z přírodních surovin a je naprosto bez chemikálií. Pomáhá chránit vaše chrup a dásně před bakteriemi a pomahe treba také při bělení zubů. Nemluvě o tom, jak může zlepšit vaše celkové zdraví úst.

Jak správně používat zubní olej?

Potřebujete sklenici, malou lžičku a samozřejmě zubní olej. Nejprve si vezměte lžičku oleje a vložte ji do úst. Poté ho tlačte mezi zuby po dobu 15 až 20 minut. Při tomto procesu se olej mění na bílou pěnu. Tato pěna je plná bakterií a toxinů ze vašich úst, které olej spolkl.

Po uplynutí této doby vyplivněte olej do sklenice, nikdy ho nepolykejte! Poté si ústa vymyjte vodou. Můžete také použít zubní kartáček, pokud chcete, ale asi budete cítit, že vaše zuby jsou již hladké a čisté!

Bělení zubů pomocí zubního oleje

Mnozí z vás asi víte, že bělení zubů může být velmi nákladné, zejména pokud chodíte pravidelně na profesionální ošetření. Ale co kdybyste si mohli vybělit zuby doma, pomocí přírodních surovin a bez zbytečných chemikálií? No, zubní olej to umožňuje!

Použití zubního oleje je skvělý způsob, jak dosáhnout bělejšího úsměvu, aniž byste se museli uchýlit k drahým ošetřením. Přidáte ho do své ranní rutiny a budete ho používat stejným způsobem, jakým byste si normálně čistili zuby. Zkuste to a uvidíte, že to bude mít úžasný efekt!

Přínosy zubního oleje pro dásně

Pokud trpíte problémy s dásněmi, zubní olej může být skvělou pomůckou. Olej pomahe udržovat dásně v zdraví a může pomoci zmírnit některé z vašich nepříjemností. Mimo jiné pomáhá odstranit akumulaci bakterií a zlepšit celkové zdraví úst.

Osobně mi zubní olej pomohl při mé bitvě s parodontózou - zánětem dásní. Několik měsíců jsem si čistila zuby právě tímto olejem a mé dásně začaly vypadat zdravější a méně citlivé. Vím, že to není lék na všechno, ale rozhodně to pomáhá lépe než většina drahých zubních past.

Zubní olej a celkové zdraví

Jedna ze věcí, které mě na zubním oleji nejvíce překvapily, byly jeho přínosy pro celkové zdraví. Koukala jsem na to trochu skepticky, když mi to někdo poprvé řekl, ale je to pravda. Olej může pomoci odstranit škodlivé bakterie z vašich úst, které mohou způsobovat všechno možné, od zánětů dásní až po srdeční choroby.

Vyzkoušela jsem to sama na sobě a musím říct, že se cítím mnohem zdravější. Moje ústa se cítí čistější, dýchání je lehčí a zjistila jsem, že některé drobné zdravotní problémy, se kterými jsem se potýkala, jako jsou migrény a chronické únavy, se značně zlepšily.

Výběr správného zubního oleje

Ne každý zubní olej je stejný a rozhodně bych doporučila, abyste se vyhnuli levným náhražkám. Pokud hledáte prémiový produkt, doporučuji kokosový olej s přídavkem esenciálních olejů, jako je máta nebo eukalyptus, pro osvěžující chuť.

Můj oblíbený značka je Dr. Bronner's, který je k dispozici ve zdravé výživě nebo online. Ale rozhodně si můžete vyzkoušet nějaké jiné značky a vidět, co vám nejvíce vyhovuje.

Moje zkušenost se zubním olejem

Když jsem poprvé začala používat zubní olej, byla jsem velmi skeptická. Rozhodla jsem se to vyzkoušet, protože jsem hledala přírodní způsob, jak se postarat o své zuby a dásně a trochu jsem doufala, že mi to pomůže vybělit zuby. Ale kupodivu, zubní olej mi dal mnohem víc, než jsem očekávala.

Ačkoli jsem to většinou používala jako náhradu za pastu, brzy jsem si všimla, že moje dásně jsou méně citlivé a krvácí méně. Mé zuby se také začaly cítit čistější, a co je nejlepší, skutečně začaly být bělejší.

Má osobní zkušenost se zubním olejem byla opravdu úžasná. A já doufám, že se vám bude líbit stejně jako já. Nezapomeňte mi dát vědět, jaká byla vaše zkušenost se zubním olejem!


Autor

Eliška Navrátilová

Eliška Navrátilová

Jsem odbornice na stomatologii, která si vždy našla čas na sepsání zajímavých článků o péči o zuby. Práce v oblasti stomatologie mě naplňuje radostí a uspokojuje mou touhu pomáhat lidem udržovat jejich úsměv zdravý a zářivý. Navíc, během své kariéry jsem vyvinula několik inovativních přístupů k preventivní péči o zuby a ráda se o své poznatky dělím s ostatními. Věřím, že správná edukace o ústní hygieně může mít zásadní dopad na celkové zdraví člověka. Kromě své práce a psaní trávím čas turistikou a jízdou na kole ve volné přírodě.


Související příspěvky

Napsat komentář