Jak se celokeramické fazety staly revolucí v kosmetické stomatologii

Příspěvěk blogu

září 8, 2023 Veronika Jesenská 0 Komentáře
Jak se celokeramické fazety staly revolucí v kosmetické stomatologii

Královna krásy: Celokeramické fazety

No tak, proč nezačít s tím, co dělá celokeramické fazety tak úžasnými. Povíme vám, že jste královna krásy - a radím vám, myslete si to o sobě každý den! A celokeramické fazety? No, to je prostě váš zlatý korunovační diadém. Mají skvostnou tu vlastnost, že mohou úplně změnit vzhled vašich zubů, aniž by to vyžadovalo invazivní zákrok. A to je teprve začátek! Kromě excelentní estetiky se vyznačují také vysokou pevností a dlouhodobou odolností, což z nich dělá skvělou investici do vaší krásy.

Revolution v kosmetické stomatologii

Ale vraťme se k tomu, proč jsou celokeramické fazety revolucí v kosmetické stomatologii. První trhliny v našem smíchu se objevují s věkem. Namátkou to mohou být poničené, zlomené, nebo prostě "nejkrásnější" zuby. Celokeramické fazety přišly jako revoluční řešení pro takové problémy. Je to prostě jako zakrýt zubní "starosti" tenkou keramickou plátkem a vaše úsměv bude zářit jako nový! A to je něco jako praskání foukacího balónku ve tvaru vašeho oblíbeného komiksového hrdiny když mu bylo pět, no není?!

Krok za krokem: Proces nasazení

Teď se dostáváme k tomu, jak se tyto zázračné plátky na zuby dostávají. Tady to bude trochu technické, ale uvidíte, že je to stojí za to. První krok je konzultace se svým zubařem. Pak přijde ošetření zubů - které může zahrnovat broušení zubů, aby se pro fazety uvolnil prostor. Po tomto broušení se na zuby aplikuje dočasný facelift. Prostě se totiž nedá čekat na výrobu těch pravých. A pak, nakonec, nastane ten velký den, kdy vám zubař nanesie ty pravé, konečné fazety. A moje rada? Držte se! Nastává úžasný show úsměvu.

Výhody a nevýhody: Balanční proces

Ale samozřejmě, jako u všech skvělých věcí, i tady je nutné vzít v úvahu jaké výhody a nevýhody přináší celokeramické fazety. Já osobně miluju své, ale je jasné, že ne každý je stejný. Hlavním lákadlem je samozřejmě, že tyto fazety vypadají naprosto přirozeně, jsou velmi odolné a pevné. Několik těchto úžasných výhod však je převažující nad nevýhodami. Největší nevýhodou je, že je to proces, který není obratný. Takže dávejte pozor! Počkejte, jak se říká, šetřit na deštný den? No, ukládat na celokeramické fazety je určitě stojí za to jakýkoliv "deštný" den!

Údržba fazet: Pro zdokonalení úsměvu

No a pak, když už máte své krásné nové fazety, jak je udržujete v nejlepším stavu? No, pokud se budete řídit těmito doporučeními, budou vám sloužit mnoho let. Pravidelně je čistěte a používejte dentální nit, aby mezi nimi nebyly žádné potraviny. A šestiměsíční kontroly u zubaře jsou jednoduše nezbytné. A víte co? Dělám z toho takový rituál. Naplánuji si kontrolu, vezmu si dovolenou a udělám si z toho den jen pro sebe. A pak, když přijde ten velký den, tak je to pro mě vždy takové malé oslavení.

Osobní zkušenost: Moje cesta za úsměvem

A na závěr, chci s vámi sdílet svůj příběh. Nevím, jestli se shoduje s čísly, které jsem si stanovila na začátku, ale moje cesta k celokeramickým fazetám byla jedním z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy udělala. Nevěděla jsem, co mám čekat, byla jsem nervózní, ale teď, když se zpětně ohlédnu, nemohla jsem si představit lepší investici do mého sebevědomí a pohody. A víte co? I když mi to občas připadá, že jsem prošla celým procesem i se svými strachy a obavami, chtěla bych to s vámi sdílet. Protože nakonec je toto vše o vaší kráse a o tom, jak se cítíte. A já vám přeji, abyste se cítili nádherně každý den!


Autor

Veronika Jesenská

Veronika Jesenská

Jsem stomatoložka se zájmem o psaní o zdraví zubů. Mám vlastní stomatologickou ordinaci v Brně, kde se specializuji na všechny aspekty zubní péče. Ve volném čase píšu články o péči o zuby pro různé zdravotnické časopisy. Mým cílem je zvyšovat povědomí o důležitosti zubní hygieny a předcházení zubním chorobám.


Související příspěvky

Napsat komentář