Jaký je proces bělení zubů u zubaře

Příspěvěk blogu

srpna 23, 2023 Veronika Novotná 0 Komentáře
Jaký je proces bělení zubů u zubaře

Mít zuby jak perličky: Co musíte vědět o bělení zubů

Nemají všichni z nás rádi ten pocit, když se podíváme do zrcadla a vidíme svůj dokonalý úsměv s bílými zuby, které jsou jako perly? Ale ne vždy je toho dosaženo pomocí zubní pasty a kartáčku. Někdy je zapotřebí o něco více... jako je návštěva zubaře pro profesionální bělení zubů.

Ale co vlastně tento proces bělení zubů obnáší? Chci se s Vámi o to podělit. Už jsem to vyzkoušela a mohu říci, že jsem byla nadšená výsledkem!

Předem než si sednete do zubařského křesla

Předtím, než se odhodláte na bělení zubů, je důležité se předem informovat. Není totiž vhodné pro každého. Když jsem se rozhodla pro bělení, před tím jsem si důkladně vyčistila zuby a následně je ošetřila, neboť přítomnost zubního kamene nebo zubního plaku by mohla mít na výsledek negativní dopad.

Vlastní proces bělení

Když dorazíte na kliniku, Váš zubař začne procesem čištění zubů. Poté nanese na zuby bělicí gel obsahující peroxid. Tento gel pak aktivuje speciální světlo, které penatruje skrz sklovinu zubů a odstraňuje skvrny a zabarvení.

Moje zkušenost byla velmi příjemná. Celý proces trval asi hodinu a já jsem se během něj cítila velmi pohodlně.

Po bělení

Po bělení je několik věcí, na které musíte pamatovat. Musíte se vyhnout konzumaci výrazných jídel a nápojů, které by mohly způsobit znovu zabarvení zubů. Také se doporučuje používat bělící zubní pastu a ústní vodu pro udržení výsledku.

Moje zuby byly po proceduře trochu citlivé, ale to bylo normální.

Rady a tipy

Existují různé metody bělení zubů, takže je důležité vybrat tu správnou pro vás. Pokud máte citlivé zuby, měli byste to říci svému zubaři, který Vám pak může předepisovat speciální zubní pastu pro citlivé zuby, kterou byste měli používat několik týdnů před zákrokem.

Osobně doporučuji dodržovat všechny pokyny svého zubaře a kterého zubaře si vyberete, aby to byl profesionál s dostatečnou kvalifikací a zkušenostmi v oboru.

Moje zkušenost

Můj proces bělení zubů byl skutečně pozitivní. Předtím jsem se cítila trochu nervózně, ale výsledek stál určitě za to. Můj zubař byl velmi přátelský a uklidňující a postaral se, abych se cítila pohodlně

Takže pokud jste také toužili po perlově bílém úsměvu, mohla by to být správná volba pro vás.


Autor

Veronika Novotná

Veronika Novotná

Jsem odborníkem v oboru stomatologie, specializuji se na preventivní péči a ochranu zubů. Pracuji v soukromé praxi v Brnu, kde poskytuji širokou škálu služeb včetně terapie zubních chorob a preventivních kontrol. Moje vášeň pro zdraví zubů mě vedla k psaní blogu, kde se zaměřuji na šíření informací o důležitosti péče o zuby. Mým cílem je, aby péče o zuby byla pro všechny snadná a přístupná. Kromě mého profesního života miluji cestování a jogu.


Související příspěvky

Napsat komentář