Celokeramické fazety: Nejčastější dotazy a odpovědi

Příspěvěk blogu

října 12, 2023 Veronika Jesenská 0 Komentáře
Celokeramické fazety: Nejčastější dotazy a odpovědi

Celokeramické fazety: všechno, co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Často si během našeho běžného dne klidně vypláchne uvědomíme, jak důležitý je náš úsměv. A ne, nemluvím o těch online filtrech, které náš úsměv očistí a vybílí. Mluvím o opravdovém úsměvu, ten, který vychází z našich srdcí a plynule proudí přes naše rty. Jak moc cenný je reálný, přirozený a zářivý úsměv? Stačí se podívat na obrázky z rodinných setkání nebo firemních večírků a je naprosto jasné, jak moc nám naši drahocenní bíle zoubky zpříjemňují život. A právě o tom bych s vámi dnes chtěla hovořit - o tom, jak si udržet svůj úsměv zářivý a jak mu můžeme pomoci, pokud už nemá tu zář, kterou si přejeme. A kouzelné slovo je... celokeramické fazety!

Zklidněte se, já mám recept na krásný úsměv

Se svými dvěma malými dětmi - Emou a Alešem - vím, jak důležité je udržovat krok s jejich energií. A pokud jste jako já, tak jste v kuchyni králem nebo královnou multitaskingu. Zatímco vaříme květákovou polévku, připravujeme domácí vanilkové cupcakes a vedeme rozhovor se svými dětmi o jejich školních aktivitách, zároveň se snažíme dodržovat náš úsměv svěží a zářivý. Ale jak často si uvědomujeme, že naše zuby potřebují trochu lásky a péče také? Snad vás potěší, že celokeramické fazety jsou něco jako superhrdina pro vaše zuby - jak Batman nebo Wonder Woman, ale pro úsměv. Fazety jsou tenké plátky materiálu, které jsou přilepené na přední stranu zubu, aby vytvořily nový, krásný a zářivý úsměv.

Porozumněte postupu: Jak se dělají celokeramické fazety?

Před začátkem aplikace fazet zubař zpravidla vyleští přední část zubu, aby umožnil lepší přilnavost. Poté se vezme otisk, který poslouží jako vzor pro výrobu fazety. Kudrlinky a vlasy se nacvičují ve zvláštním laboratoři, kde se během několika týdnů vyrábí. A pak nastává ten vzrušující okamžik - aplikace fazety na zub. Tento postup je obecně považován za bezbolestný, i když některé osoby mohou cítit nepohodlí. Vychutnáváte si to už? Já ano, protože jsem si to prošla sama.

Fazety jako světelný meč: pro koho jsou vhodné?

Celokeramické fazety jsou obecně vhodné pro osoby, které chtějí vylepšit tvar, barvu nebo polohu svých zubů. Chcete-li ale být upřímní, jsou skvělé i pro ty, kteří chtějí zmenšit mezeru mezi zuby, nebo pro ty, kteří hledají opravu pro malé chyby, jako je praskliny nebo štípnutí. Změna je dobrá, zvláště když vede k lepšímu zdraví a sebevědomí.

Naučte se, jak na to: jak pečovat o celokeramické fazety

Pečovat o fazety je poměrně jednoduché - stačí dodržovat základní ústní hygienu, jako byste měli čisté zuby. Jasně, neříkám, že musíte ze svých zubů udělat hrad, jako když Aleš a Ema staví hrad z lega v obýváku. Ale i když pečujete o své fazety, musíte být trochu neúprosní. Vyhýbat se příliš tvrdým kartáčkům na zuby, limitovat konzumaci tmavých nápojů - jako je káva nebo červené víno - a udržovat pravidelné dentální kontroly. Tak jako když něžně hladíte našeho králíka Bínu, tak i k péči o fazety je třeba jemný dotek (a hodně lásky).

Naučte se načasování: Jak dlouho vydrží fazety?

Podobně jako našemu kocourovi Tondovi se líbí lenošit na gauči, také fazety si rády odpočívají na našich zubech. Celokeramické fazety mohou v průměru vydržet od 10 do 15 let, pokud je pečlivě ošetřujete. Ale věřte mi, že je to investice, která stojí za to. Stejně jako když investujete do jóga lekcí, abyste se cítila lépe a měla více energie. Myslím, že uvidíme, že je to stejné pro naše zuby. Jak říkám svým dětem: "Zuby jsou jako malé perly v našich ústech a měli bychom se o ně starat jako o poklad."


Autor

Veronika Jesenská

Veronika Jesenská

Jsem stomatoložka se zájmem o psaní o zdraví zubů. Mám vlastní stomatologickou ordinaci v Brně, kde se specializuji na všechny aspekty zubní péče. Ve volném čase píšu články o péči o zuby pro různé zdravotnické časopisy. Mým cílem je zvyšovat povědomí o důležitosti zubní hygieny a předcházení zubním chorobám.


Související příspěvky

Napsat komentář