Které pojišťovny hradí dentální hygienu?

Příspěvěk blogu

srpna 27, 2023 Martina Svobodová 0 Komentáře
Které pojišťovny hradí dentální hygienu?

Když je dentální hygiena na pořadu dne

Bývalo dobou, kdy jsem si na dentální hygienu musela odskočit po práci a poté se vrátit k svým povinnostem, a to bez ohledu na to, k jakému poskytovateli zdravotnických služeb jsem se na tuto návštěvu vydala. Ti dny jsou však dávno pryč. Nyní mají některé pojišťovny speciální pokrývky, které hradí dentální hygienu, a já plánuji tyto úžasné nabídky sdílet s vámi.

Tak tady je pár zajímavých faktů. Přestože se dentální hygiena může zdát jako samozřejmá součást našeho zdraví, ne všechny pojišťovny ji pravidelně kryjí. Ve skutečnosti se tento trend začal měnit až v posledních několika letech. A jak jsem zjistila, je to neuvěřitelně přínosné.

Co je třeba vědět o pojištění dentální hygieny

Dentální hygiena je jedním z nejlépe investovaných peněz. Má totiž svůj vliv na celkové zdraví. Dává smysl, že by pojišťovny chtěly tyto služby kryt. Ale úroveň pokrytí se mezi pojišťovnou liší. Některé pojišťovny nám v tomto směru nesmírně pomáhají. Na druhou stranu některé pojišťovny tuto službu nepokrývají.

Druhem příběhu z mého života, Hned začátkem tohoto týdne, David mi řekl, že měl jít na dentální hygienu. Byl u svého zubního lékaře a pak se dostal k zjištění, že jeho pojišťovna tento zákrok nepokrývá. Byl zmatený a já jsem byla také zmatená. Proto jsem se rozhodla zjistit více.

Nejlepší pojišťovny hradící dentální hygienu

Nyní, když víme, co hledáme, je čas vysvětlit, které pojišťovny pokrývají dentální hygienu. První, o které chci mluvit, je VZP. U ní můžete získat pokrytí pro dentální hygienu, pokud máte jejich pojištění "ekonom plus" a "komplet".

Pokud jde o druhou pojišťovnu, musím vás upozornit na ČPZP. Mějte však na paměti, že tento plán pokrývá pouze pro preventivní prohlídky a dentální hygienu, takže pokud potřebujete další zákrok, může být potřeba jiné pokrytí.

Rady k výběru pojištění dentální hygieny

Nyní, když jsme probrali některé z nejlepších možností, jaké pojišťovny pokrývají dentální hygienu, je čas přecházet k dalším tipům.

První tip je nesmírně důležitá. Můžete mít sklon automaticky se přiklonit k pojišťovně, která kryje největší část nákladů na dentální hygienu. Ale je důležité také zvážit další služby, které potřebujete nebo byste mohli potřebovat.

Často kladené otázky o hrazení dentální hygieny

Jednou z často kladených otázek, kterou dostávám, je: "Která pojišťovna pokrývá nejvíce nákladů na dentální hygienu?" Na to je těžké odpovědět, protože to opravdu záleží na vašich individuálních potřebách a okolnostech. Je důležité dělat si vlastní výzkum a zjistit, co je pro vás nejlepší.

Při hledání pojišťovny, která kryje vaše potřeby týkající se dentální hygieny, je důležité rozumět svým potřebám a přáním. Vždy si přečtěte drobný tisk a ujistěte se, že rozumíte všem podmínkám a podmínkám vašeho pojištění.

Pokud se vám zdá, že hledání takové pojišťovny je příliš náročné nebo zmatečné, vždy můžete požádat o pomoc odborníka. Mnoho zdravotních poradců a finančních poradců se specializuje na pomoc lidem najít správné pojištění, které pokrývá jejich potřeby.

Závěrem, hledání správné pojišťovny pro dentální hygienu může být výzva, ale já doufám, že jsem vám byla schopna trochu usnadnit tuto cestu. Pamatujte, že se vždy vyplatí dělat si výzkum a klást otázky. Vaše zdraví - a zdraví vašich zubů - je toho stojí!


Autor

Martina Svobodová

Martina Svobodová

Jsem stomatoložka Martina Svobodová. Pracuji na klinice v Brně a specializuji se na preventivní stomatologii. Můj hlavní cíl je pomoci lidem udržet jejich úsměv zdravý. Když nejsem v ordinaci, věnuji se psaní článků o péči o zuby. Ctím především filozofii, že prevence je nejdůležitější prvek zdraví zubů.


Související příspěvky

Napsat komentář