Proč zubní lékaři doporučují ultrasonický čistič zubů

Příspěvěk blogu

října 18, 2023 David Bureš 0 Komentáře
Proč zubní lékaři doporučují ultrasonický čistič zubů

Úvod do světa ultrasonických čističů zubů

Jako nadšený blogger, který pravidelně sdílí tipy a triky se svými čtenáři, jsem se rozhodl dnes se podělit o jednu z mých posledních zkušeností, ze světa zubní hygieny. Ultrasonické čističe zubů! Poslední dobou je moje vzájemná konverzace s manželkou Hanou plná otázek jako: "Davide, proč zubní lékaři doporučují ultrasonický čistič zubů"? Naše diskuze začaly, když mi Hana nedávno koupila ultrasonický čistič zubů jako dárek. "To je to, co teď všichni zubní lékaři doporučují," prohlásila s jistotou.

Co to vlastně je ten ultrasonický čistič zubů?

Na první dotaz "Co to vlastně je ten ultrasonický čistič zubů?" jsem byl tak trochu zaskočen. Musel jsem na to odpovědět sám sobě, jelikož ani já jsem nevěděl, proč oni zubní lékaři to všechno tak doporučují. A tak jsem spustil bádání. Ultrasonický čistič zubů využívá ultrazvukové vlny k odstraňování plaku a bakterií z vašich zubů. Je to trošku jako mít mini koupelnu na zuby právě u vás doma. Jsem překvapen, jak tento malý přístroj dokáže udělat tak velký rozdíl v našem ústním zdraví.

Nutrnosti používání ultrasonického čističe zubů

Poté, co si člověk zvykne na používání ultrasonického čističe zubů, uvědomí si, jak moc mu pomáhá udržovat zuby čisté a zdravé. Já sám ho používám dva až tři krát denně a měl jsem významnou zlepšení v mých ústech. Jak je to možné, říkáte si? Vysoko-frekvenční vibrace ultrazvukových vln pomáhají jemně, ale účinně odstraňovat plak. A to i na těch místech, kam se klasický kartáček nedostane.

Lékaři a ultrasonický čistič zubů

Tak proč tedy zubní lékaři doporučují ultrasonické čističe zubů? Odpověď je jednoduchá. Tito malí pomocníci v boji proti plaku dokáží odstranit až 97% bakterií, které se na zubech usazují. Když jsem se o tom bavil se svým zubařem, řekl mi, že je to pro zuby jako wellness. Už jen ten pocit, jak máchají v ústech ultrazvukové vlny... To je úžasné!

Můj osobní příběh o ústní hygieně

Na závěr bych rád sdílel svůj osobní příběh, který se týká ústní hygieny. Velmi dlouho jsem měl problémy se zdravím svých zubů. Ale pravda je taková, že jsem na to neměl čas. Až Hana jednoho dne přišla domů a ukázala mi tu krabičku. Ultrasonický čistič zubů. Nejdřív jsem se jen smál, ale pak jsem to zkusil a teď se s ním neobejdu. Je to něco jako můj přítel v boji proti zubnímu kameni, který mi vždy způsoboval potíže.

Tipy pro použití ultrasonického čističe zubů

Na závěr jsem pro vás připravil pár tipů, jak se dá ultrasonický čistič zubů efektivně používat. Nedoporučuje se používat ho více než dvakrát denně. Občas je dobré ho nechat vypnutý a jen tak ho prohnat mezi zuby. Je dobré mít na paměti, že ultrazvuk může být pro někoho nepříjemný. Takže raději začínat na nižší frekvenci a postupně jí zvyšovat. A samozřejmě, jak u všeho, dobrá hygiena je základ!

Konec naší cesty

Na závěr této cesty do světa ultrasonických čističů zubů bych rád poděkoval své manželce Haně za to, že mi otevřela oči do světa zubní hygieny. Je to skvělé, jak takový malý vynález může ovlivnit kvalitu našeho života. Doufám, že tento článek byl pro vás informativní a že jste se dozvěděli něco nového. Tak ahoj a mějte se skvěle!


Autor

David Bureš

David Bureš

Jsem stomatolog s více než desetiletou praxí. Pracuji v soukromé klinice v Brně, kde se specializuji na preventivní péči a ortodoncii. Mám velký zájem o nové technologie a metody v oblasti stomatologie. Ve svém volném čase rád píšu odborné články o péči o zuby, které sdílím svým pacientům a široké veřejnosti. Mým cílem je vždy poskytnout nejlepší možnou péči a udržet úsměv mé pacienty zdravý a krásný.


Související příspěvky

Napsat komentář