Zubní fazety: Jak zlepšit svůj úsměv

Příspěvěk blogu

prosince 7, 2023 Jana Havlíčková 0 Komentáře
Zubní fazety: Jak zlepšit svůj úsměv

Co jsou zubní fazety?

Ve světě estetické stomatologie velmi často zaznívá pojem zubní fazety. Ale víte, co to vlastně je? Ve skutečnosti je to cosi jako maličký štít, který se nanesen na povrch zubu a slouží ke zlepšení jeho vzhledu. Jsou vyrobeny z porcelánu nebo kompozitu a jejich hlavním úkolem je vylepšit estetický vzhled našeho úsměvu. Jako mama, která si cení svého vzhledu a úsměvu, jsem se o tomto tématu hodně naučila a dnes se těmito poznatky podělím s vámi. A ta naše Mína, kočka, která má překrásné bílé zuby, mě vždy inspirovala k tomu, abych se o svůj úsměv starala ještě více.

Proč byste měli zvážit zubní fazety?

Můžete si myslet: "Jana, proč bych měla zvolit zubní fazety? Můj úsměv je přece úžasný!". A já vám odpovím: to je skvělé! Ale co když máte zarudlé zuby, zlomené, poškozené nebo nepravidelné zuby? Zubní fazety mohou být řešením, které hledáte. Můžou skrýt tyto nedokonalosti a poskytnout vám ten filmový úsměv, který si zasloužíte. Navíc, jestliže jste jako já a trávíte hodně času na fotografování a sdílení svých momentů na sociálních médiích, zubní fazety mohou poskytnout potřebný estetický vylepšovák.

Jak probíhá proces nasazení zubních faset?

Proces nasazení zubních faset je poměrně jednoduchý, ale vyžaduje téměř dokonalou přesnost a odbornou péči. Většinou zabere dvě návštěvy u vašeho stomatologa. První návštěva obnáší přípravu zubu a odlití modelu pro fazetu. Druhá návštěva pak slouží k samotnému nalepení fazety na zub. Vše probíhá pod lokální anestézií, takže se nemusíte obávat bolesti. Moje dcera Eliška se mě jednou ptala, jestli je to jako když jí paní zubní lékařka dává zubní plombu. Musela jsem se zasmát, ale pak jí vysvětlit, že i když oba procesy zahrnují stomatologa a zuby, jedná se o dvě zcela odlišné věci.

Co lze očekávat po nasazení zubních faset?

Po nasazení zubních faset můžete očekávat dramatickou změnu ve svém úsměvu. Ve většině případů budete mít bělejší a pravidelnější zuby. Ale to není všechno. Doufám, že tyto změny povedou ke zvýšení vaší sebedůvěry a že se nebudete bát otevřít ústa a usmívat se na celý svět. A jestli je jedna věc, kterou jsem se naučila během svých let jako blogerka a matka, je to to, že sebedůvěra je klíčem k štěstí a úspěchu. A nezapomeňte, úsměv je nejlepší kosmetikou!

Mají zubní fazety nějaká omezení?

Je důležité si uvědomit, že zubní fazety nejsou všelékem. Mohou skrýt některé nedostatky, ale ne všechny. Také je několik věcí, na které byste měli pamatovat. Za prvé, zubní fazety jsou trvalý zákrok. Příprava zubu pro fazetu zahrnuje odstranění části jeho povrchu, takže bez implanta nelze vrátit zub do jeho původního stavu. Za druhé, ačkoli jsou zubní fazety poměrně odolné, nejsou nerozbitné. Pokud máte ve zvyku kousat do tvrdých věcí, jako jsou led nebo tvrdý karamel, mohou se fazety poškodit. A konečně, a to je možná nejdůležitější, zubní fazety vyžadují pravidelnou údržbu a čištění stejně jako vaše přirozené zuby.

Jak se starat o zubní fazety?

Pokud jde o péči o vaše zubní fazety, měli byste pokračovat ve stejných základních návycích, které platí pro přirozené zuby. Pravidelně si kartáčkujte zuby, používejte dentální nit a navštěvujte svého zubního lékaře pro pravidelné kontroly a čištění. Já jsem také zjistila, že je užitečné omezit konzumaci potravin a nápojů, které by mohly způsobit skvrny na fasetách, jako je káva, červené víno nebo tmavá soda. A když už mluvím o tmavé sodě, připomínám si tenkrát, když se Eliška rozhodla vyměnit svou oblíbenou sodu za čistou vodu a jak velký rozdíl to udělalo v jejím úsměvu. Takže nejen, že se zajímám o estetiku svých vlastních zubů, ale také se snažím vštípit do své dceři správné stravovací návyky, aby mohla mít krásný úsměv po zbytek svého života.


Autor

Jana Havlíčková

Jana Havlíčková

Jsem odbornice v oblasti stomatologie, s mnohaletou praxí v privátním stomatologickém kabinetu v Olomouci. Mým hlavním cílem je poskytovat komplexní péči o zuby pro lidi všech věkových skupin. Ve svém volném čase ráda píšu články o péči o zuby, abych své znalosti sdílela s širší veřejností. Mým posláním je zdravý úsměv pro všechny mé pacienty. Kouzlo mé práce je, že každý den mohu přinášet radost a měnit k lepšímu životy lidí.


Související příspěvky

Napsat komentář