Co s sebou do nemocnice na kyretáž?

Příspěvěk blogu

října 25, 2023 Jana Havlíčková 0 Komentáře
Co s sebou do nemocnice na kyretáž?

Příprava na kyretáž: Co sbalit?

Věděla jsem, že kyretáž je procedura, na kterou se musím důkladně připravit. Ale jak se připravit na něco tak emotivně náročného, jako je kyretáž? Kromě emoční podpory z mého okolí byla pro mě nutná také konkrétní fyzická příprava. A to znamenalo složit tašku pro nemocnici. Moje taška byla jako vše do sebe vpítající černá díra zmatku a nejistoty. Ale pak jsem se rozhodla to vzít do svých rukou. Chtěla jsem, aby moje taška byla organizovaná a uklidňující - téměř jako osobní mentor na cestě nemocnicí.

Osobní hygienické potřeby - váš vlastní malý wellness balíček

Při balení jsem začala tím nejzákladnějším - hygienickými potřebami. Jelikož nemocnice obvykle neposkytují tyto věci, cítila jsem se lépe, když jsem měla svůj vlastní balíček. Ačkoliv je v nemocnici samozřejmě k dispozici veškerá základní hygiena, chtěla jsem své vlastní značky, které mi přinesou pocit domova a své vůně, které mi přinesou pocit pohodlí. V mém balíčku byly toaletní potřeby jako je kartáček na zuby, zubní pasta, sprchový gel, šampon, kondicionér, mýdlo, deodorant, pleťové mléko, tampony a hygienické vložky, tonikum, tělové mléko, hřeben a make-up odstraňovač. Mám ráda, když se cítím čerstvě a čistě, a to i ve chvílích, kdy se nejsem schopna tělesně hýbat.

Něco pohodlného na nošení - vaše druhá kůže

Tak jako jsem si sbalila věci na osobní hygienu, myslela jsem i na oblečení. Ze zkušenosti vím, že nemocniční župany jsou sice prakické, ale můžou být trochu nepohodlné. A tak jsem si přibalila vlastní typ županu. Představte si to jako takový domácí teplákový oblek, ale s něčím navíc - s pocitem útulnosti a pohodlí. Rovněž jsem si připravila páry čistých ponožek, spodního prádla a flanelovou košili. Vždycky jsem měla pocit, že flanelová látka mě obaluje jako peřína, a tak mi dodává pocit tepla a bezpečí.

Zábava a relaxace - vaše vlastní zdroje radosti

Jako milovník knih jsem si nemohla nepřibalit nějakou tu knížku. Já si pamatuji, jak mi v době zotavování po kyretáži pomáhala humoristická kniha. Když jsem se usmála nebo se zasmála, cítila jsem se hned lépe. Kromě knihy jsem si přidala i můj oblíbený časopis, sluchátka a nabíječku na mobil. Ano, mobil je důležitý pro kontakt s rodinou a přáteli, ale také pro hraní oblíbených her a sledování oblíbených pořadů. dokonce jsem si připravila i svůj oblíbený film, který mi vždy zvedne náladu.

Mentální příprava - vaše vlastní zbroj

A pak tam byla mentální příprava. Pro mě to znamenalo hluboké dýchání, meditaci a modlitbu. Ale také hezké věci, jako je fotografie naší holčičky Elišky a mého milovaného manžela Tomáše. Tyto věci mě naplnily láskou a silou, připomněly mi, pro koho to všechno dělám a proč musím být silná. Mentální příprava také znamená hovory s psychologem nebo terapeutem, pokud je to potřeba. To může být jedním z nejdůležitějších kroků, protože je to investice do našeho duševního zdraví.

Z mé zkušenosti vím, že takovéto věci vám skutečně mohou pomoct. Proto vám vřele doporučuji uvážit, co by mohlo být ve vaší vlastní nemocniční tašce. Nezapomeňte, že kyretáž je nejen fyzická, ale také emocionální záležitost. Proto je tak důležité se na ni připravit jak fyzicky, tak duševně. Ať už vaše vlastní taška obsahuje, ať vám přináší pocit pohodlí, bezpečí a klidu. Protože právě tohle všechny potřebujeme během takové situace.


Autor

Jana Havlíčková

Jana Havlíčková

Jsem odbornice v oblasti stomatologie, s mnohaletou praxí v privátním stomatologickém kabinetu v Olomouci. Mým hlavním cílem je poskytovat komplexní péči o zuby pro lidi všech věkových skupin. Ve svém volném čase ráda píšu články o péči o zuby, abych své znalosti sdílela s širší veřejností. Mým posláním je zdravý úsměv pro všechny mé pacienty. Kouzlo mé práce je, že každý den mohu přinášet radost a měnit k lepšímu životy lidí.


Související příspěvky

Napsat komentář